خرید و قیمت چراغ صنعتی ( چراغ کارگاه + چراغ سوله )

چراغ های صنعتی یکی از زیر دسته های گروه چراغ هستند که به برای روشنایی در فضاهای تجاری از جمله سوله‌ها به کار گرفته ‌می‌شوند . احتمالا اگر شما در بازار روشنایی جستجو کرده باشید چراغ های صنعتی را که با یک رفلکتور بزرگ بشناسید و یا این که نمونه های دیواری آن را با عایق بندی بسیار سختگیرانه دیده باشید. چراغ های صنعتی معمولا برای روشن کردن محیط های کارگاهی و کارخانه ها به کار گرفته ‌می‌شوند. این چراغ ها باید ویژگی های منحصر به فردی داشته باشند تا با استفاده از آن ها در محیط های کاری را به بهترین شکل روشن کنند.

چراغ های صنعتی

ویژگی های چراغ های صنعتی

یکی از این ویژگی ها ضریب ایمنی است. این مورد با توجه به این که بسیاری از در کارگاه ها مواد مشتعل و یا گاها فضای مرطوب وجود دارد، دوچندان ‌میشود. چراغ های صنعتی باید به وسیله یک روش مورد اطمینان و توسط تولید کننده معتبر عایق شده باشند. نکته دیگر میزان نوردهی چراغ های صنعتی است. از آنجایی که این لامپ ها در ارتفاع بالا و معمولا فضاهای بزرگ به کار گرفته ‌می‌شوند و کارگران در زیر آن ها مشغول به کار هستند باید توجه ویژه به این موضوع شود که نور کافی توسط این لامپ ها تولید شود.  در نمونه های جدید تر چراغ های صنعتی از ال ای دی استفاده شده  که در کنار تولید نور بسیار با کیفیت، هزینه برق مصرفی را نیز تا حد قابل توجهی کاهش ‌می‌دهد. 

ویژگی های چراغ های صنعتی

خرید چراغ های صنعتی

برای خرید چراغ های صنعتی بهتر است که در وهله اول نیازهای نوری محیط خود را مشخص کنید. این کار را می‌توانید با استفاده از استانداردهای موجود در صنعت و یا با مقایسه با محیط های کاری مشابه با محیط کاری خود انجام دهید. در کنار این به محیط خود و وجود مواد خورنده، اشتعال‌زا و یا رطوبت زیاد در محیط نیز توجه کنید و با توجه به آن بهترین نوع عایق مورد نیاز را انتخاب کنید. 

امروزه چراغ های صنعتی LED به عنوان یک اختراع پیشگام اثبات شده اند. به لطف مصرف کم برق، شروع به کار سریع و کیفیت بالای نور به مصرف کنندگان کمک می کنند تا هزینه های زیادی را در مصرف انرژی صرفه جویی کرده و در خانه ها، محل کار و فضای باز خود نیز نور بهتری بگیرند. چراغ های صنعتی در اندازه، رنگ ها و لومن های مختلفی وجود دارند.

خرید چراغ های صنعتی

قبل از اینکه به جزئیات انتخاب چراغ های صنعتی LED مناسب بپردازیم، مهم است که تعیین کنید چرا باید چراغ های صنعتی LED را انتخاب کنید. دلایل مختلفی وجود دارد که چرا شما باید لامپ های LED را برای چراغ های صنعتی انتخاب کنید. برخی از آنها به شرح زیر است:

صرفه جویی در انرژی

لامپ های LED انرژی کمتری مصرف و نور بیشتری تولید می کنند. با استفاده از چراغ های صنعتی می توانید در هزینه های زیادی صرفه جویی کنید. چراغ های صنعتی LED لومن های بیشتری از نور تولید می کنند و باعث می شوند محیط شما واقعاً روشن تر شود

طول عمر

ماندگاری این چراغ ها بسیار زیاد است. نیازی نیست که آنها را بارها و بارها تغییر دهید. به طور متوسط ، یک لامپ LED 20 سال دوام می آورد.

ایمنی

در لامپ های LED و چراغ های صنعتی ، هیچ اشعه UV یا جیوه ای استفاده یا ساطع نشده باشد. در نتیجه، استفاده و عملکرد آنها بسیار ایمن تر از سایر لامپ ها است. این چراغ ها یک گزینه ایده آل و ایمن برای سلامتی نیز هستند.

وات و لومن 

چراغ های صنعتی در وات های مختلف موجود هستند با کارآیی بیشتر LED ها، از وات کمتری استفاده می کنند. فاصله بین چراغ ها نیز عامل مهمی در چراغ های صنعتی است. همیشه باید به دنبال لومن باشید نه وات. هر چقدر وات انتخاب کنید ، اگر لومن کافی نباشد ، نور بهتری دریافت نمی کنید.

تعداد چراغ ها

بعد از اینکه فاصله بین چراغ ها را تعیین کردید ، وقت آن است که بدانید به چه تعداد چراغ نیاز دارید. تعداد چراغ ها به فضای موجود بستگی دارد. با استفاده از فاصله و کیفیت روشنایی مورد نیاز ، می توانید از تعداد چراغ های مورد نیاز برای یک فضای خاص مطلع شوید

برای دستیابی به نور بهتر، باید نوری از جهات مختلف داشته باشید. به این نورپردازی متقاطع می گویند. در حالت ایده آل ، ما آن را حداقل از 3 مکان می خواهیم. نوری که از دو طرف مخالف می آید سایه ها را کاهش می دهد و نور را یکنواخت می کند. در نتیجه ، شما نور بهتری دریافت می کنید که از ایجاد نقاط گرم نور شدید که گاهی می بینید جلوگیری می کند.