انواع چراغ های صنعتی

چراغ های صنعتی یکی از زیر دسته های گروه چراغ هستند که به برای روشنایی در فضاهای تجاری از جمله سوله‌ها به کار گرفته ‌می‌شوند . احتمالا اگر شما در بازار روشنایی جستجو کرده باشید چراغ های صنعتی را که با یک رفلکتور بزرگ بشناسید و یا این که نمونه های دیواری آن را با عایق بندی بسیار سختگیرانه دیده باشید. چراغ های صنعتی معمولا برای روشن کردن محیط های کارگاهی و کارخانه ها به کار گرفته ‌می‌شوند. این چراغ ها باید ویژگی های منحصر به فردی داشته باشند تا با استفاده از آن ها در محیط های کاری را به بهترین شکل روشن کنند.

یکی از این ویژگی ها ضریب ایمنی است. این مورد با توجه به این که بسیاری از در کارگاه ها مواد مشتعل و یا گاها فضای مرطوب وجود دارد، دوچندان ‌میشود. چراغ های صنعتی باید به وسیله یک روش مورد اطمینان و توسط تولید کننده معتبر عایق شده باشند. نکته دیگر میزان نوردهی چراغ های صنعتی است. از آنجایی که این لامپ ها در ارتفاع بالا و معمولا فضاهای بزرگ به کار گرفته ‌می‌شوند و کارگران در زیر آن ها مشغول به کار هستند باید توجه ویژه به این موضوع شود که نور کافی توسط این لامپ ها تولید شود.  در نمونه های جدید تر چراغ های صنعتی از ال ای دی استفاده شده  که در کنار تولید نور بسیار با کیفیت، هزینه برق مصرفی را نیز تا حد قابل توجهی کاهش ‌می‌دهد. 

خرید چراغ های صنعتی

برای خرید چراغ های صنعتی بهتر است که در وهله اول نیازهای نوری محیط خود را مشخص کنید. این کار را می‌توانید با استفاده از استانداردهای موجود در صنعت و یا با مقایسه با محیط های کاری مشابه با محیط کاری خود انجام دهید. در کنار این به محیط خود و وجود مواد خورنده، اشتعال‌زا و یا رطوبت زیاد در محیط نیز توجه کنید و با توجه به آن بهترین نوع عایق مورد نیاز را انتخاب کنید.