خرید و قیمت چراغ ریلی ( بهترین قیمت خرداد ماه ۱۴۰۳ )

چراغ چیست؟ چراغ یک چشمه نور مصنوعی است که در محفظه ای قرار دارد که دارای یک منبع نور و قطعات الکتریکی است. برای تبدیل انرژی الکتریکی به روشنایی استفاده میشود. قبل از آشنایی با چراغ ریلی بهتر است با تعدادی تعریف از انواع چراغ ها آشنا شویم.

چراغ ریلی

LED

LED ها از نوع جامد بوده که از تکنولوژِی به نام دیود نور استفاده می کنند و از نور سفید ایجاد می شوند و از نظر مصرف انرژی نسبت به دیگر چراغ ها بهینه تر هستند زیرا تقریبا 90 درصد از انرژی دریافتی را تبدیل به نور می کنند و موجب صرفه جویی در هزینه های انرژی ساختمان می شوند. LED ها خود بر اساس نوع ساخت و فناوری به کار رفته در آن به دسته بندی های مختلف تقسیم می شوند از جمله: پاور LED، COB، SMD ، wall washer، حبابی، طرح گل، فیلامنتی، هالوژنی، شمعی، نواری، پنل LED

از مزایای LED میتوان به مصرف انرژی پایین، طول عمر بالا، ایمنی، مقاومت بالا،قابل تعمیر بودن، تنظیم میزان نور، ثبات شدت نور، عدم آسیب به انسان اشاره کرد. چراغ های LED از بدنه، درایور، LED، حباب شیشه ای یا پلاستیکی، سرامیک، سرپیچ و خنک کننده تشکیل می شود. هر یک از این اجزا وظیفه خاص خود را دارند برق از سرپیچ وارد شده و به درایو میرسد در درایو جریان متناوب به جریان مستقیم تبدیل میشود و همچنین جریان برق با توجه به مقدار نیاز LED کم میشودانرژِی الکتریکی به برد منتقل شده و روشن میشود دیگر اجزا مانند سرامیک، خنک کننده و حباب به عنوان محافظ هستند و عمر آن را طولانی تر میکنند.

انواع چراغ ریلی

کم مصرف

چراغ های کم مصرف در سال 1973 اختراع شدند و به عنوان جایگزین نوع رشته ای آن در سال 1980 وارد بازار شدند. چراغ  کم مصرف توسط گاز آرگون و بخار جیوه در لوله پیچی شکل نور را تولید میکند. چراغ های کم مصرف در انواع مختلف از نظر توان، نوع سرپیچ و شکل در بازار یافت میشوند. از مزایای آن میتوان به طول عمر بالا، مصرف کم، مقرون به صرفه بودن، ایجاد گرمای کمتر نسبت به چراغ های رشته ای اشاره کرد و از معایب آن بعد از استفاده طولانی می توان به تاخیر در زمان روشن شدن، وجود جیوه در آن ها و آلوده کردن طبیعت، خطر برای انسان به علت وجود اشعه ماوراء بنفش و نور آبی اشاره کرد.

سقفی

سقفی ها به دودسته توکار و روکار تقسیم میشوند و ما اینجا به هر دو مدل می پردازیم

  • چراغ روکار : چراغ های روکار همانطور که از اسمشان پیداست بر روی سقف نصب می شوند. برای استفاده در ساختمان بسیار مناسب هستند و در اشکال مختلفی در بازار وجود دارند. آن ها میتواند از نوع LED، SMD، کم مصرف و ... باشد از مزایای آن هم میتوان به نصب راحت، مصرف انرژی پایین، مدرن بودن، نور مناسب و عمر بالا اشاره کرد.
  • چراغ توکار : نوع دوم چراغ های توکار است همانطور که از اسم این مدل پیداست درون سقف ها، پایین کابینت و حتی دیوار نصب میشوند زیرا اندازه بسیار کوچکی دارند و از چراغ های LED برای آن استفاده می شود. از مزایای آن می توان به نصب آسان، نور کافی، مصرف پایین، طول عمر بالا اشاره کرد.

قیمت چراغ ریلی

خرید چراغ ریلی

چراغ ریلی ترکیب از انواع چراغ هایی هستند که در بالا درباره آن ها توضیح دادیم. چراغ ریلی راه حلی همه کاره و شیک برای نورپردازی در هر اتاق از خانه است.  با نورافکن های قوی و قابلیت تنظیم، به راحتی می توانید نور را به هر کجا که نیاز دارید هدایت کنید. و همچنین ترتیبات نورپردازی این چراغ ها قابل تنظیم است زیرا نورافکن های تکی را می توان با لامپ های دیگر در همان سری ست کرد یا چندین چراغ را می توان با مجموعه های دیگر چراغ ریلی ها جفت کرد.

ارتفاع سقف یکی از موارد مهم مورد توجه برای استفاده از چراغ ریلی است. در حالی که نورپردازی 3 چراغ ریلی می تواند برای سقف کوتاه مفید باشد، یک سقف بلندتر ممکن است به نور بیشتری نیاز داشته باشد تا میز ناهارخوری بسیار پایین تر را روشن کند. این چراغ های ریلی آماده هستند تا با ارائه روشنایی مناسب برای هر موقعیتی در هر اتاقی از خانه، همه سطح اتاق را روشن کنند. همه چراغ ریلی ها در بازار دارای نصب سیمی هستند و برای اتصال آن ها باید از سیم استفاده کرد. چراغ ریلی انواع مختلفی دارد. این چراغ ها به دلیل داشتن قابلیت تنظیم آن در تمامی دکوراسیون ها از آن استفاده می شود. از انواع چراغ ریلی می توان به خانگی، خرطومی، دیواری، توکار و روکار اشاره کرد.

چراغ ریلی به جز بخش LED آن دارای دو بخش ریل چراغ و رابط ریل است. ریل چراغ همان بخشی است که چراغ ها روی آن سوار می شوند و بر روی آن قابل جابجایی و تغییر زاویه هستند. ریل چراغ برای نگهداری چراغ ها باید استحکام زیادی داشته باشد و در مرور زمان مقاومت آن از بین نرود. ریل چراغ ریلی برای نصب چند ریل چراغ به یکدیگر استفاده می شود و در انواع مختلفی ماننده لولادار، سه راه، چهار راه، 90 درجه و ... در بازار وجود دارد. از قابلیت های چراغ ریلی می توان به قابلیت حرکت، قیمت مناسب، تمرکز نور در یک نقطه، وزن پایین و مصرف انرژی پایین اشاره کرد. این نوع چراغ ها به غیر از منازل در فروشگاه ها، ویترین و کافی شاپ ها هم قابل استفاده است. 

خرید چراغ ریلی

چراغ ریلی خانگی

در مدل خانگی آن جنس ریل آن فلزی به رنگ سیاه و یا سفید است. این چراغ ها در منازل نباید به عنوان چراغ های اصلی استفاده شود. در فضا هایی که نیاز به نور اضافی در مواقع خاص است باید استفاده شود. هرچه سقف منزل بلند تر باشد می تواند نور بیشتری را به پایین انتقال دهد.  نکات مهم قبل از خرید چراغ ریلی باید بدانیم

  1. رنگ نور 
  2. قیمت چراغ ریلی
  3. نوع آن
  4. شدت نور
  5. زاویه پخش نور
  6. چند وات بودن آن