چراغ سقفی روکار یکی از انواع چراغ است که شما برای هر نوع کاربری اعم از مسکونی و یا کاربری‌های تجاری و .... به آن نیاز دارید. چراغ سقفی روکار در شکل‌های مختلف و با متریال‌های مختلف ساخته می‌شود  و به عنوان نور عمومی‌ در یک فضا مورد استفاده قرار می‌گیرد . بدنه چراغ سقفی روکار معمولا به وسیله پیچ و رول پلاک به سقف وصل می‌شود. در طراحی این بدنه چراغ سقفی روکار دو ملاحظه مهم انتقال گرما ناشی از کارکرد لامپ و همین طور جنبه زیبایی شناختی مد نظر قرار می‌گیرد.

چراغ سقفی روکار

چراغ سقفی روکار چیست؟

چراغ سقفی روکار به سقف شما پیچ می شود و برای مجموعه ای از چراغ های مستقل که از آن معلق هستند ، برق تأمین می کند. چراغ ها را می توان در هر نقطه از مسیر قرار داد و زوایای مختلف را هدایت کرد. نور پیگیری در جلب توجه به یک فضای کاری خاص ، قطعه ای از آثار هنری ، درگاه یا جزئیات معماری بسیار عالی است

سیستم های ولتاژ خط از سیمهای الکتریکی و جریان استاندارد در خانه استفاده می کنند که 120 ولت به وسایل تأمین می کند. این نوع محبوب تاسیسات روشنایی پیست تمایل به استفاده از نور افکن دارند و بزرگترین وسایل روشنایی را دارند. در چراغ سقفی روکار سیستم های ولتاژ پایین دارای یک ترانسفورماتور کوچک هستند که جریان را به 12 ولت کاهش می دهد .لامپ های چراغ سقفی روکار کم ولتاژ نیز ماندگاری بیشتری دارند. در مورد سیستم های LED ولتاژ پایین ، چراغ سقفی روکار طول عمر 10000 تا 100000 ساعت دارند

یک سیستم محبوب چراغ سقفی روکار چراغ ریلی است. این می تواند در سبک های مختلفی وجود داشته باشد اما به طور کلی شامل یک مسیر سفارشی است که چراغ ها از آن معلق می شوند. بنابراین ، اگر به عنوان مثال یک جزیره آشپزخانه منحنی دارید ، می توانید یک چراغ سقفی روکار تهیه کنید که مطابق خطوط آن باشد. 

 چراغ سقفی روکار ریلی دو مدار به شما امکان می دهند برخی از چراغ ها را با یک سوئیچ و برخی دیگر را با یک سوئیچ دوم کار کنید. در چنین سیستمی ، می توانید یک مدار دارای نورافکنهایی باشید که مناطق خاصی را هدف قرار می دهند در حالی که دیگری می تواند آویزهایی را برای نور پراکنده محیط روشن کند. این چراغ ها به سبک هایی که برای وسایل سقفی یافت می شوند ، در دسترس هستند.

چراغ سقفی روکار چیست؟

قیمت چراغ سقفی روکار

چراغ سقفی روکار  با توجه به متریالی که در آن به کار رفته است می‌تواند قیمت‌های مختلفی داشته باشد. چراغ سقفی روکار از جمله تجهیزات روشنایی است که ممکن است در کل طول عمر یک ساختمان دائم مورد استفاده قرار گیرد و بهتر است در هنگام خرید آن به جای توجه به قیمت چراغ سقفی روکار به کیفیت قطعات و همین طور تکنولوژی ساخت آن توجه شود.  

در انواع چراغ سقفی روکار را برای تولید نور از منابع مختلفی استفاده می‌کنند. از جمله این موارد که به صورت رایج مورد استفاده است لامپ‌های سرپیچی و همین طور صفحات ال ای دی است. در نمونه‌های چراغ سقفی روکار که از لامپ استفاده می‌شود شما می‌توانید لامپ‌های مختلف از جمله لامپ‌های ال ای دی را مورد استفاده قرار دهید اما در نمونه‌های دیگر چراغ سقفی روکار  ال ای دی‌ها بر روی برد الکترونیکی مونتاژ شده اند و نیازی به تعویض لامپ ندارید.  در برخی از چراغ سقفی روکار از سنسور استفاده شده است. سنسور این امکان را فراهم می‌کند تا لامپ بتواند حضور افراد در محیط را تشخیص داده و بدون نیاز به کلید خاموش و روشن شود. با استفاده از نمونه‌های سنسور دار چراغ سقفی روکار می‌توانید در مصرف برق صرفه جویی قابل توجه کنید.

قیمت چراغ سقفی روکار

نکات انتخاب چراغ های سقفی روکار

مطمئناً نورپردازی با استفاده از چراغ سقفی روکار برای هر قسمتی از خانه نور چشمگیری فراهم می کند. در حالی که چراغ سقفی روکار در ابتدا در گالری ها ، موزه ها و تاسیسات تجاری مورد استفاده قرار می گرفت، امروزه نورپردازی با استفاده از چراغ سقفی روکار برای بسیاری از صاحبان خانه به یک انتخاب محبوب تبدیل شده است. نورپردازی با استفاده از چراغ سقفی روکار می تواند درام و زیبایی مدرن را در همه مکان ها از حمام تا اتاق ها اضافه کند علاوه بر این نصب آن نسبتاً مقرون به صرفه است. 

تعویض چراغ سقفی روکار

کیت روشنایی حتماً شامل دستورالعمل های مخصوص مدل است که افرادی که تجربه کمی در تعویض وسایل روشنایی دارند باید از پیروی از آنها اطمینان داشته باشند. اما فرآیند اساسی برای تعویض چراغ روشن موجود به همین صورت باقی مانده است: پس از حذف چراغ قدیمی ، با استفاده از پیچ و مهره یا لنگرهای مناسب مسیر را به سقف پیچ کنید و مسیر جدید را به جعبه برق متصل کنید. سپس ، چراغ های خود را در جای خود محکم کنید