پنل ال ای دی از انواع چراغ وگزینه محبوب معماران برای نورپردازی فضاهای داخلی است. پنل ال ای دی سطحی یک دست و بدون اختلاف ارتفاع را با سایر سطوح برای ما فراهم می‌آورد. این قطعه در توان و شکل های گوناگون تولید شده و  این منبع نوری به دلیل ماهیت فیزیکی آن می‌تواند در داخل انواع سقف های کاذب و یا مشبک مورد استفاده قرار گیرد. پنل ال ای دی در طیف های نوری مختلف و در رنج های متعددی از شدت نوری تولید می‌کنند. شما بسته به نیاز خود می‌توانید در طیف رنگی مورد نیاز و همین طور شدت نور مناسب برای محیط خود پنل ال ای دی مورد نظرتان را انتخاب کنید و در اینباره دست شما با توجه به وجود انواع پنل ال ای دی در بازار و گستره و تنوع مدل و کیفیت آن‌ها باز خواهد بود. معمولا از پنل ال ای دی با نور زرد یا طبیعی برای نورپردازی محیط منزل و مسکونی استفاده می‌شود. در مقابل اما پنل ال ای دی با نور یخی یا همان سفید اندکی متمایل به آب (دارای درجه کلوین بالا) بیشتر برای محیط های اداری و تجاری به کار گرفته می‌شود. 

انواع پنل ال ای دی

قیمت پنل ال ای دی

قیمت پنل ال ای دی در بازار بسته به نوع ال ای دی به کار گرفته و سایر متریال استفاده شده متنوع است. با توجه به این که پنل ال ای دی مورد استفاده شما در دکوراسیون فضای شما بسیار نمایان است، در صورتی که از پنل ال ای دی با قیمت و کیفیت پایین تر استفاده کنید، ممکن است با از کار افتادن برخی از پنل ها و یا ال ای دی های یک پنل ال ای دی نمای کلی فضا و دکوراسیون شما بسیار زننده به نظر برسد. لذا درهنگام خرید انواع پنل به موضوع کیفیت  و طول عمر پنل ال ای دی توجه ویژه داشته باشید.

قیمت پنل ال ای دی

مزایای پنل ال ای دی

استفاده از پنل ال ای دی به جای پنل های سقفی فلورسنت قدیمی روشی آسان و سریع برای صرفه جویی در مصرف انرژی است.  پنل ال ای دی  قادر هستند فضای روشن تری را فراهم کنند. در اینجا هشت مورد از مزایای عملی نصب این گزینه سبک وجود دارد:

انعطاف پذیری عالی در طراحی

پنل ال ای دی امکان بهره مندی از یک منبع نورنقطه مانند را فراهم می کند و این امکان را برای طراحان ایجاد می کند تا طرحی زیبا ر آشپزخانه و سایر محیط ها ایجاد کند

روشنایی بالا

یکی از مهمترین نقاط مثبت پنل ال ای دی ، طراحی مهر و موم شده است. پنل های انعکاسی با کیفیت بالا منجر به سطح بالای روشنایی می شود. به علاوه، پنل های ساخته شده با مواد آلومینیومی و صفحات رسانای نوری، انتخاب ارجح هستند.

اتلاف گرما کمتر

پنل ال ای دی با توجه به دفع گرمای کمتری که دارند، مصرف برق بسیار پایین تری دارند. با اتلاف مناسب گرما، کسانی که در اتاق های کوچک خانه یا محل کار ایستاده اند گرمای کمی را احساس می کنند

قابلیت استفاده طولانی مدت

از نظر تئوری پنل ال ای دی می توانند تا 100000 ساعت دوام بیاورند. این به این معنی است که اگر چراغ ها به مدت 7-8 ساعت در روز روشن شوند، این تجهیزات نوری می توانند تا 27 سال دوام بیاورند.

تنظیم نور

بیشتر پنل ال ای دی گزینه ای برای تنظیم قدرت نور ایجاد می کنند که به این معنی است که قادر خواهید بود از نور کم و چشم نواز بهره مند شوید و از نور شدید و ناخوشایند جلوگیری کنید.

مقاوم در برابر ضربه

پنل ال ای دی ساخته شده است تا در برابر ضربه مقاوم باشد. به علاوه، این طراحی به کنترل مسائل دما نیز کمک می کند.

کنترل آسان

توانایی کنترل پنل ال ای دی با استفاده از یک کنترل کننده خارجی امکان پذیر است، که می تواند چندین دستور را بپذیرد. گزینه های کنترل شامل تغییر سطح روشنایی و دمای رنگ است.

عملیات سازگار با محیط زیست

مصرف کم پنل ال ای دی به این معنی است که آنها یک فن آوری سازگار با محیط زیست هستند و می توانند منجر به صرفه جویی قابل توجهی در انرژی شوند. این نوع نور باعث کمترین آلودگی در تمام مراحل تولید می شود. همچنین ، هیچ جیوه موجود در محصول وجود ندارد. پانل منفرد مشابه استفاده از شش لامپ فلورسنت است. مزیت استفاده از لامپ کمتر برای روشنایی منزل یا محل کار ، کاهش قدرت ولتاژ بالا است. در سال های اخیر پنل ال ای دی با خروجی نور با زاویه دید گسترده و جلوه کم نور بسیار کاربردی هستند..

دمای رنگ 

انواع پنل ال ای دی دارای رنگ نورهای مختلف است، برای استفاده در دفاتر اداری استفاده از دمای 5000 کیلوگرم این بهترین رنگ برای محیط کار است. داشتن رنگ نور روز بسیار عملی است زیرا شما به وضوح می بینید و مغز انسان بیشترین واکنش را به آن رنگ نشان می دهد بنابراین بیشتر بیدار و هوشیار خواهید بود. اگر برنامه شما برای یک خانه است، رنگ نور 4000k مخلوط کاملی از سفید گرم و سفید خنک است زیرا دارای رنگ و بویی از سرد و گرم و نرم است که بسیار متعادل است.