کابل برق ( کابل افشان ) ; خرید آنلاین با بهترین قیمت + ارسال فوری

کابل برق چیست؟ کابل برق از انواع سیم و کابل است و  به تعدادی از بند یا رشته های سیم که در کنار هم قرار گرفته؛ یا به هم تابیده و بافته شده اند گفته می شود. یکی از ویژگی های مهم کابل برق ، قرار گرفتن لایه ای از عایق روی سیم های به هم پیچیده شده است. این کابل در صنعت، سیم کشی ساختمان، سیم کشی های زیرزمینی، چراغ های دریایی و داده های شبکه کاربرد فراوانی دارد. تفاوت بین کابل افشان و سیم برق چیست؟ اولین تفاوت ظاهری بین کابل برق و سیم برق در قطر و سطح مقطع بین این دو است؛ قطر کابل برق همیشه بیشتر از سیم است. علت این ضخامت بیشتر، در تعداد عایق ها و روکش هایی است که دور سیم قرار گرفته است. همچنین عایق های کابل برق سنگین تر از سیم است.

کابل افشان

چند نوع کابل افشان وجود دارد؟

در مجموع هشت نوع کابل برق داریم؛ که شامل، کابل های فیبر نوری، کابل چند رسانا، کابل هم محور، کابل های جفت پیچ خورده، کابل روبان، کابل فشار قوی، کابل فشار ضعیف، می شود؛ که به توضیح هر کدام از کابل برق ها خواهیم پرداخت.

کابل برق های فیبر نوری

این نوع کابل برق از یک بند شیشه ای نازک و طولانی تشکیل شده است. که روی این بند با ماده ی شفاف و بی رنگی، مانند شیشه یا پلاستیک پوشانده شده. ضخامت و قطر کابل افشان فیبر نوری خیلی بیشتر از بقیه ی کابل برق های موجود می باشد. کابل های فیبر نوری برای ارتباط با مسافت خیلی طولانی ساخته شده اند. همچنین برای استفاده از شبکه های داده کاربرد بیشتری دارند. کابل فیبر نوری در حسگرها، مخابرات، نظام و صنعت دفاع، پزشکی، روشنایی و نور طبیعی یا مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرد.

کابل چند رسانا

این کابل برق ها از چند سیم که در کنار هم قرار گرفته اند تشکیل شده است؛ و با عایق غلاف پوشش داده می شود. این کابل در مدار های کنترل از راه دور استفاده می شود. کابل افشان از زیر مجموعه های کابل  چند رسانه ای است.

کابل افشان

این کابل برق از تعدادی رشته هایی تشکیل شده که در کنار هم قرار گرفته اند. هدایت کننده و جنس بند و سیم آن از مس است که عایقی با جنس پی وی سی آن را پوشش می دهد. از ویژگی جالب این کابل برق این است که خم میشود و حالت انعطاف پذیری خوبی دارد و به آسانی شکسته نمی شود. چون این کابل برق حالت کشسانی دارد از آن در مسافت ها و سیم کشی های طولانی استفاده می شود. همچنین این نوع کابل برق به دو شکل مختلف گرد و تخت تولید می شود؛ که هر کدام با توجه به ویژگی های خودش کاربرد های خاص خودش را دارد.

کابل برق

کابل هم محور

کابل برق هم محور یا کابل های کواکسیال از یک بند نسبتا ضخیم که در واقع هسته نامیده می شود تشکیل شده است. بر روی این هسته یا همان سیم ضخیم که در وسط کابل افشان هم محور قرار دارد؛ پوششی از جنس تفلن قرار گرفته؛ که روی این تفلن و پی وی سی با سیم های مسی به هم بافته شده پوشش داده شده است؛ که روی این سیم های مسی به هم تابیده شده هم روکشی از جنس پلاستیک قرار گرفته؛ تا در برابر اتصال جلوگیری کند.

کابل برق های جفت پیچ خورده

این کابل برق از سیم های رنگی که به هم پیچ خورده اند تشکیل شده است. کابل برق های جفت پیچ خورده، به صورت روکش دار و بدون روکش تولید می شود. از این نوع کابل افشان در شبکه های مهم که کاهش نویز و تداخل الکترومغناطیسی وجود دارد استفاده می شود.

کابل روبان

این کابل برق تخته نواری است که وسایل و کالاهای الکترونیکی و الکتریکی روی آن انجام می شود. در هنگام ساخت وسایل صنعتی باید به شماره خط و رنگ و غیره کابل برق توجه شود.

کابل فشار قوی

این کابل برق از آلومینیوم یا مس تولید می شود. جنس عایق کابل فشار قوی از پلاستیک فشرده یا پی وی سی و یا وی است. لازم به ذکر است که هر چه تعداد لایه های کابل برق بیشتر باشد کیفیت ولتاژ هم بیشتر و با کیفیت تر می شود.

کابل برق فشار قوی کابلی است که ولتاژها و جریان های الکتریکی با سطح بسیار بالا را انتقال می دهد. کابل فشار قوی از یک رسانا و یک عایق تشکیل شده است. کابل برق فشار قوی در صنعت و کاربرد های صنعتی، وصل کردن فیبر نوری، دکل های بزرگ و بین شهری و انتقال دادن ولتاژ بالا؛ در زیر زمین مورد استفاده قرار می گیرد.

کابل فشار ضعیف

این کابل با استفاده از رسانای مسی یا فلزی ساخته می شود. روی هادی و هدایتگر مسی عایقی از جنس پی وی سی قرار دارد. روی عایق هم روکشی از جنس پی وی سی تشکیل شده است. کابل افشان فشار ضعیف از ولتاژ های 500 تا 100 ولت ساخته می شود. همچنین این کابل از 2 تا 5 رشته تولید و ساخته می شود.

تفاوت بین سیم برق و کابل

چگونه ما تفاوت بین سیم برق و کابل را تشخیص دهیم؟

حتی با خواندن مطالب زیادی در مورد انواع کابل و سیم، باز نمی توان به اندازه شخصی که در این زمینه تجربه فروش و نصب و سیم کشی را داشته؛ تشخیص دهید؛ که سیم و کابل کدامند و چه کاربرد های دیگری دارند. ما برای شما مشتریان و خریداران عزیز راهنمایی و مشاوره های ویژه ای را در نظر گرفته ایم؛ تا بتوانید فرق بین سیم و کابل را شناسایی کنید؛ و از اطلاعات کافی برای استفاده از هر کدام را داشته باشید. همچنین برخی افراد سودجو را در این زمینه را مشاهده کرده ایم؛ که محصولات بی کیفیت و نامناسب و غیر کاربردی را به دست مشتریان صرفا بخاطر منفعت شخصی فروخته اند.

برای همین خرید کابل برق نیاز به راهنمایی ها و کارشناسی های بیشتری دارد. چون تا به حال چه حوادث تلخ و جبران ناپذیری را در این زمینه مشاهده کرده ایم؛ شما ها باید در این زمینه تحقیقات کافی را انجام دهید؛ تا هم از آسیب های ناگوار در امان باشید؛ و هم با کمک و یاری ما خرید کابل برق با کیفیت و قیمت پایینی را انجام دهید.

چگونه از کیفیت محصولات مطمئن شویم و خرید را انجام دهیم؟

تضمین در کیفیت محصولات یکی از وظایف فروشندگان است. ما به شما مشتریان عزیز تضمین واقعی را می دهیم. همچنین علاوه بر سود خیلی کم، با توجه به بودجه شما، کالای بسیار با کیفیت را عرضه می دهیم. رضایت شما ها از کیفیت و قیمت کالای ما اهمیت فراوانی دارد؛، چون باعث معرفی ما توسط شما ها به کسانی که قصد خرید دارند می شود. علاوه بر تمامی موارد ذکر شده وجدان کاری برای خودمان اولویت و مهم است؛ چون ما نه تنها سود حلالی کسب میکنیم؛ بلکه می توانیم با فروش محصولات مناسب و با کیفیت  از حوادث احتمالی جلوگیری کنیم. در ضمن شما می توانید از طریق ارتباط با خریداران قبلی از سلامت کالا های ما و کیفیت آن ها مطلع شوید.

خرید کابل برق

چگونه از قیمت پایین کالاها مطمئن شویم؟

نکته ای که وجود دارد این است که کالایی که به شما فروخته می شود در چه طیفی از کیفیت قرار دارد. آیا هر نام بازرگانی یا برندی که کالا تولید میکند، محصول با کیفیتی به شما عرضه می دهد؟ جواب این سوال خیر است؛ چون تمامی نام ها تجاری یا بازرگانی از افراد متخصص ، مواد اولیه، دستگاهای پیشرفته استفاده نمی کنند؛ اما ما سعی کردیم تمامی محصولات برند های حرفه ای را بررسی کنیم و از بین آن ها محصولات با کیفیت را انتخاب کنیم؛ تا بتوانیم به شما بهترین محصولات را معرفی کنیم. علاوه بر این شما مشتریان گرامی می توانید کیفیت بالای محصولات ما را با توجه به سود خیلی کم آنها مقایسه کنید.

 خریدار های عزیز می توانند برای خرید کابل برق و خرید کابل افشان و خرید انواع دیگر کابل ها با ما در ارتباط باشند. همچنین مشتریان می توانند برای مقایسه ی قیمت کابل برق، و قیمت کابل افشان و قیمت انواع کابل ها از جمله فیبر و به هم تابیده شده و غیره اقدام کنند. البته لازم به ذکر است که هرگز محصولاتی که کیفیت کمتری دارند؛ چه از لحاظ قیمت و چه از لحاظ کارکرد محصول، قابل مقایسه با محصولات و نام های تجاری حرفه ای نیستند.

احتیاط کنید که حتما قیمت برند های با کیفیت را با برند های بی کیفیت مقایسه نکنید. همچنین حتما کابل مناسب برای استفاده بخرید. برخی افراد به اشتباه فکر می کنند، هر چه ولتاژ کابل بالا باشد، رسانایی آن نیز بهتر خواهد بود؛ ولی این یک باور غلط است؛ و چه آتش سوزی ها و برق گرفتگی هایی سر این موضوع به وجود آمده، که جبران ناپذیر بوده است. پس حتما و حتما در مورد کیفیت و کاربرد کابلی که می خرید مطمئن باشید تا مناسب استفاده شما باشد. ما به شما تضمین بهترین مشاوره برای قیمت و کیفیت را می دهیم. شما خریداران گرامی می توانید تمامی پرسش های خود را در این زمینه از ما بپرسید. قول می دهیم در اسرع وقت پاسخگوی شما عزیزان در این زمینه باشیم.