سیم برق ( سیم افشان ) ؛ خرید آنلاین با بهترین قیمت + ارسال فوری 

سیم برق چیست؟ سیم برق از انواع سیم و کابل است که یک هدایت کننده ی گردش و جریان الکتریکی است. این گردش الکتریکی باعث انتقال برق از نیروگاه ها با کمک سیم برق به سایر مکان ها می شود. اگر سیم برق دارای رسانایی بالایی باشد؛ برق را بهتر انتقال میدهد؛ و برق دچار ریزش و تلفات کمتری می شود؛ و با کیفیت بالاتر، از مکانی به مکان دیگر جا به جا می شود. سیم برق از دو جنس مختلف تشکیل و تولید می شود؛ سیم برق مسی و سیم برق آلومینیومی. سیم برق مسی: که از فلز رسانای مسی تشکیل شده شده است. سیم برق آلومینیومی: که از فلز رسانای آلومینیومی تشکیل می شود.

سیم های آلومینیومی رسانایی کمتری نسبت به سیم های مسی دارند. اما به علت افزایش قیمت مس، سیم های آلومینیومی بیشتر از سیم های مسی مورد استفاده قرار میگیرند. همچنین سیم برق های آلومینیومی و مسی به صورت روکش دار و بدون روکش تولید می شوند. سیم برق بدون روکش فقط از یک فلز رسانا تشکیل شده است؛ اما سیم روکش دار همانطور که از اسمش مشخص است علاوه بر فلز رسانا، با روکشی پوشانده شده است. البته با این تفاوت که سیم های آلومینیومی علاوه بر روکش، از یک عایق هم تشکیل شده است. سیم برق های روکش دار کاربرد بیشتری از بدون روکش ها دارد .

سیم برق

انواع سیم برق روکش دار

سیم مفتولی، سیم لاکی، سیم نایلون، سیم ارت، سیم عایق یا عایق سیم، سیم افشان ، سیم نیمه افشان.

سیم برق مفتولی

سیم برق مفتولی سیمی است که از یک بند و رشته رسانای فلزی تشکیل شده است. نام های دیگر این سیم، سیم خشک یا تک لا است. این نوع سیم بیشتر در تابلو برق ها استفاده می شود. سیم مفتولی از 300 تا 500 ولتاژ دارد.قطر این سیم از 1.5 میلی متر شروع می شود و تا 240 میلی متر ادامه می یابد.

سیم لاکی

این سیم برق از یک بند فلزی رسانا تشکیل شده و عایق نازکی آن را پوشش می دهد. جنس این سیم از مس است و تراکم کمی دارد. علت نام گذاری این سیم به سیم ترانس این است که در سیم پیچی های موتور یا ترانسفورماتور استفاده می شود.

سیم نایلون

این سیم برق از کنار هم قرار گرفتن دو بند مسی تشکیل شده است. به علت قدرت کم ، این سیم برق در صنعت و مصارفی که به ولتاژ بالایی نیاز دارند، استفاده نمی شود. از این نوع سیم در ساختمان و برق خانگی و مسکونی استفاده می شود.

سیم ارت

جنس این نوع سیم برق، مسی است؛ ولی به دلیل مسی بودن قدرت ولتاژ و الکترونیکی کمی دارد. ولی یکی از مزایای این سیم این است که باعث جلوگیری از برق گرفتگی و آتش سوزی می شود.

عایق سیم

این سیم برق، عایق های pvc، TPR، XLPET یا پلی اتیلن، و عایق پلاستیکی دارد.

انواع سیم برق روکش دار

سیم افشان

از به هم پیچیده شدن تعداد زیادی از سیم های رسانا، سیم برق افشان تشکیل می شود. این سیم های رسانای به هم بافته شده داخل عایق و پوششی نارسانا قرار گرفته اند. این سیم به دلیل انعطاف پذیری که دارد؛ در سیم کشی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. سیم های افشان چون حالت نرم و کشسان دارند، سیم نرم هم نامیده می شوند. علت نامگذاری این سیم به سیم افشان این است که هنگام کندن روکش ، سیم ها به صورت افشان کنار هم قرار میگیرند. قطر این سیم از 1.5 میلی متر شروع می شود. سایز 1.5 میلی متر برای روشنایی لامپ ها و چراغ های آویز مورد استفاده قرار می گیرد. قطر بعدی 2.5 است که برای سیم کشی پریز های داخل ساختمان استفاده می شود. 

بعد از قطر 2.5 قطر 4 است که برای برق ورودی ساختمان از جمله کنتور برق تا جعبه فیوز استفاده می شود.قطر 6 میلی متر برای کولر گازی یا مصارف بسیار بالا و آمپر بالا استفاده می شود. قطر بعدی که دو میلی متر افزایش دارد یعنی قطر یا سطح مقطع 8 برای مصارف آپارتمانی و ساختمان و مکان هایی که نیاز به آمپر بالایی دارد استفاده می شود. سیم برق افشان با قطر 10 میلی متر و 10 میلیمتر به بالا برای مکان هایی که به ولتاژ خیلی بالا مثل 3 فاز نیاز دارند استفاده می شود.

سیم نیمه افشان

این سیم از لحاظ نرم و انعطاف پذیر بودن بین سیم برق مفتولی و سیم افشان که قرار دارد. و در مصارفی مورد استفاده قرار می گیرد که می خواهند کابل خشک و سفت باشد ولی در عین حال نشکند.

سیم نایلون

چگونه سیم های برق با کیفیتی تهیه کنیم؟

شما ها مشتریان گرامی با استفاده از اطلاعاتی که ما در اختیار شما قرار می دهیم؛ می توانید از تجربه های ما در این زمینه استفاده کنید. همچنین شما با انتخاب سیم های متفاوت برای هر بخش از منزل یا هر مکانی که برای سیم کشی انتخاب کرده اید؛ ایمنی و امنیت خودتان و تجهیزات تان را با استفاده از سیم های با کیفیت و مناسب هر بخش تضمین کنید. همانطور که لازم است ما برای شما توضیحات بیشتری در این زمینه ارائه می دهیم؛ و به شما بهترین محصولات با کیفیت را با کمترین سود قیمت سیم برق بازار، می دهیم چون رضایت شما باعث خوشحالی ما شود. 

سیم افشان

سیم افشان را از کجا و چگونه تهیه کنیم؟

کسانی که قصد خرید سیم افشان یا خرید سیم برق و انواع مختلف آن را دارند می توانند با راهنمایی های ما بهترین گزینه را برای خرید انتخاب کنند. همچنین شما ها خریدارن عزیز می دانید که با توجه به بالا و پایین شدن قیمت ها، قیمت محصولات نیز ثابت نمی ماند. اما ما با کمترین درصدی از سود بدون حساب کردن افزایش قیمت، با کیفیت ترین سیم ها را با کمترین قیمت سیم افشان های بازار به شما عرضه می دهیم؛ چون رضایت شما هدفمندی ما است. ما بعد از خریدتان نیز در هر زمان و در هر مورد که نیاز به راهنمایی و سوالی باشد در خدمت شما آماده پاسخگویی هستیم، تا بتوانید با آسایش و خیال راحت از حادثه های احتمالی در امان باشید. همچنین امنیت و جانی و مالی شما، برای ما اهمیت بسیاری دارد.