سیم ارت { خرید آنلاین + بهترین قیمت سیم ارت + ارسال فوری }

چرا سیم ارت؟ حال به پاسخ این سوال می پردازیم، که چرا سیم ارت ؟ در واقع این سیم به دلیل عملکرد صحیحی که دارد، امروزه در بازار بسیار مورد تقاضا و کاربرد خریداران قرار گرفته است. این سیم از انواع سیم برق است که دارای ضمانت نامه کیفی می باشد و دارای پروانه کاربرد و نشان استاندارد از سازمان ملی استاندارد است. در واقع از امتیازات دیگر این سیم تمام مس بودن سیم ارت است و همچنین جنس عایق این سیم که بسیار مرغوب می باشد. گارانتی معایب ناشی از ساخت و بسته بندی دارد و در همه تست ها برقی و آزمون های مقاومت اهمی تایید شده است. سیم ارت یا کابل ارت در همه سیستم های برقی به کار می رود. این سیم در سیستم هایی همچون یخچال، ماشین لباسشویی و ... به کار رفته است.

سیم ارت

در واقع این نوع از سیم و کابل برای اینکه مدارهای داخلی سیستم ها و دستگاه های الکترونیکی بارهای مازاد را به زمین منتقل کنند، از سیم ارت استفاده می شود. سیم ارت همان سیم یا کابل رسانایی است، که به زمین متصل می گردد، در واقع در دستگاه لباسشویی این سیم از درون به زمین متصل گردیده است. سیم ارت در برخی کشورها به عنوان " زمین " نیز معرفی شده است. اگر بخواهیم به طور کامل در مورد این سیم صحبت کنیم، بایستی به پیشینه پر فراز و نشیب آن رجوع نماییم. در نتیجه در مورد این سیم این چنین می گوییم، که سیم ارت یک هادی محافظ است. این سیم در وسایل و تجهیزات برقی و الکترونیکی مختلف استفاده می شود، تا از اتفاقات ناشی از شوک ناگهانی الکتریکی و یا جرقه ای که به آتش سوزی بیانجامد، پیشگیری نماید.

قیمت سیم ارت

 قیمت سیم ارت انواع گوناگونی دارد، که در بازار هر یک از این نوع سیم ها قیمت مخصوص به خود را دارد. اگر بخواهیم دسته بندی های این سیم را معرفی کنیم، باید به سیم ارت روکش دار، روکش دار افشان، روکش دار مفتولی و غیره اشاره کنیم. این سیم به نوعی تکمیل کننده سیستم برق رسانی است و ایده آل ترین شرایط را جهت بهره مندی امن از برق ایجاد می نماید. قیمت سیم ارت روکش دار افشان و معمولی براساس سایز های مختلفی که دارند، تعیین می شوند. در واقع برای تعیین قیمت این سیم اصلی ترین ملاک مشخصات فنی آنها است.

قیمت سیم ارت همان طور که گفتیم، براساس نوع سیم فرق می کند. همچنین نرخ اجزای به کار رفته در سیم نیز در این افزایش و کاهش قیمت تاثیرگذار است. شاید این سوال در مغز هر یک از خریداران شکل بگیرد، که چرا قیمت مواد خام استفاده شده در این نوع سیم یکسان است ولی قیمت مدل های مختلف و متنوع سیم ارت در بازار با یکدیگر متفاوت می باشند؟

در پاسخ به این سوال باید این چنین گفت، که در بعضی از سیم ها مواد بدل و غیر استانداردی که با استانداردهای مرجع متغیر است، به کار رفته است. در نتیجه به دلیل تشخیص مواد خام غیر اصلی قیمت سیم ارت تفیک به حداقل رسیده و سیم هایی که مواد اصلی در آنها استفاده شده اند، با افزایش قیمت روبرو می گردند. اینجاست که خریدار دچار سردرگمی خواهد شد، و بدون راهنمایی از کارشناس و اقدام به خرید یک سیم تقلبی می نماید، که سبب آسیب های جبران ناپذیری به کاربرد سیم ارت در پروسه های آتی خود می گردد. 

قیمت سیم ارت

خرید سیم ارت 

خرید سیم ارت نیز مستلزم بررسی و توجه کافی به مشخصات مهم ساختاری آنها می باشد. در نتیجه با توجه به تمام نکات و قوانین اساسی یک سیم ارت می توان بهترین انتخاب را در مورد این سیم انجام داد. در واقع این سیم دارای درجه بندی های مختلفی است، که در هنگام خرید با مشاوره و راهنمایی افراد خبره و ماهر سیم درجه یک و با کیفیتی انتخاب و خریداری می گردد.

در واقع در خرید سیم ارت بایستی به سیم توجه نمود، تا بتوان سطح ایمنی در هنگام کار را تضمین نمود. این سیم که از دو قسمت هادی و عایق تشکیل شده است، در ساختمان ها، تابلوها و صنایع مورد استفاده فراوانی قرار می گیرد. همچنین با گسترش کاربرد سیم ارت و تقاضا برای تولید انواع دسته بندی مختلف آن بالا رفت. 

خرید سیم ارت استاندارد به افراد کمک بسیاری برای ایمنی و وارد نشدن خسارات جبران ناپذیر می نماید. بنابراین اگر قیمت یک سیم بالا باشد، مطمئنا این سیم از دمای استانداردی بهره برده است. همچنین انعطاف پذیری خوب و در حد انتظار یک سیم نیز می تواند در انتخاب یک سیم برای خرید، مسئله مهمی از نظر مشتری باشد. سیم ارت دارای شناسه هایی هستند، که مدل و نوع آنها را به خریدار گوشزد می نماید. در واقع در شناسایی درست و شایسته بهترین سیم بایستی به ویژگی های اختصاصی آن نیز دقت کافی نمود. هر سیم بر طبق استانداردی که در آن به کار رفته نام و شناسه دار می گردد، که این شناسه تمام هویت سیم را مشخص می کند. در واقع به رنگ عایق هایی که در سیم استفاده شده است و میزان دمایی که برای سیم در نظر گرفته شده و سطح مقطع آن و سایر خصوصیات سیم اشاره می گردد.

کابل ارت

 کاربرد کابل ارت 

کاربرد کابل ارت یا سیم ارت در انواع دستگاه های کوچک و بزرگ پیچیده دیده شده است. همچنین در لوازم خانگی و برای ممانعت از وارد شدن شوک الکتریکی یا آتش سوزی نیز استفاده می شود. سیم ارت یا به شکل حلقه یا کلاف 100 متری به فروش می رسد، و یا با قرقره ای با متراژ مختلف در بازار عرضه می شود. 

سیم ارت در سشوار، تلویزیون، لوازم دستی آشپزخانه و انواع  سیستم های عظیم الجثه و ریز کاربرد دارد. در واقع این سیم برای جلوگیری از نشتی جریان الکتریکی، در تمام تجهیزاتی که دارای جریان الکتریکی هستند، به کار می رود. سیم ارت در پریز و تجهیزات خودرو نیز کاربرد دارند.

نشتی برق در توضیحی واضح تر به پوسیده شدن بخشی از عایق سیم، له شدگی، عریان شدن بخشی از آن می گویند، که سبب نشت و برون ریزی جریان به بیرون می گردد، که این موضوع خود خطراتی را به همراه دارد. در نهایت با برخورد بخش کوچکی از بدن ما به این قسمت ها برق گرفتگی رخ خواهد داد. بنابراین برای اینکه این خطر رفع گردد، از سیم ارت کمک گرفته می شود. با اتصال این سیم به زمین این مشکل تا حد بسیاری رفع خواهد شد. در برخی موارد که دستگاه های برقی را به لوله های فلزی آب، گاز و یا اسکلت سازه متصل می کنند، نیز این سیم به کمک می آید، زیرا هر لحظه ممکن است، انفجار مهیبی در هر یک از این بخش ها رخ دهد، که در اینگونه موارد از چاه ارت استفاده می شود. از دیگر کاربردهایی که از سیم ارت برده می شود، در سیستم پله های برقی است، که با وصل کردن این سیم به این سیستم از اتصالی و برق گرفتگی های مختلف در این مورد نیز پیشگیری می گردد.