انواع چراغ های زیر کابینتی

چراغ های زیر کابینتی را که بسیاری از ما در آشپزخانه‌های خانه و یا محل کار دیده‌ایم را می‌توان در زیر دسته چراغ قرار داد. چراغ های زیر کابینتی معمولا از ال ای دی های خطی ساخته شده است. در این نوع از ال ای دی ها، مجموعه ای از ال ای دی های پرنور اما کم مصرف بر روی مداری به صورت یک صرف تک ردیفه و یا دو ردیفه مونتاژ شده اند. در چراغ های زیر کابینتی این مجموعه ال ای دی در داخل غلافی از جنس آلمینیوم قرار می‌گیرد. غلاف آلمینیومی ‌چراغ های زیر کابینتی علاوه بر این که نصب و مونتاژ آن را ساده تر می‌کند باعث می‌شود که ال ای دی های مورد استفاده تبادل گرمایی بهتری با محیط داشته باشند و عمر چراغ های زیر کابینتی را افزایش می‌دهند. بر روی این مجموعه نیز غلاف یا پوششی شفاف و پلاستیکی قرار می‌گیرد و ال ای دی ها را از آسیب های بیرونی در امان نگه می‌دارد. 

کاربرد چراغ های زیر کابینتی

چراغ های زیر کابینتی به صورت رایج در نورپردازی آشپزخانه‌ها و علاوه بر آن در نورپردازی هر جای دیگری که نیاز به نور بک لایت باشد، مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع می‌توان گفت که چراغ های زیر کابینتی با استفاده از ال ای دی های خطی توانسته اند که مانند یک وال واشر کوچک هر کجا که نیاز به نور خطی باشد وارد میدان شده و نیاز های نورپردازی را تامین کنند. 

چراغ های زیر کابینتی در رنگ‌های مختلف از جمله طیف های مختلف نور سفید عرضه شده می‌شوند و دست طراحان در انتخاب نور مناسب باز است. علاوه بر این شدت نور این لامپ نیز متناسب با افزایش توان آن تغییر می‌کند و شما می‌توانید با توجه به نیاز خود نمونه های کم نور و یا پرنور چراغ های زیر کابینتی را انتخاب کرده و استفاده کنید. نوراکومارت یک تجربه خرید فوق العاده در این زمینه را به شما وعده می‌دهد.