خرید و قیمت سه راهی برق و چند راهی برق (ارسال فوری) | خرداد ۱۴۰۳

بسیاری از وسایل دور ما مردم، از برق تغذیه می کنند. همین موضوع باعث شده تا تقاضای مردم ایران به استفاده از برق در خانه ها، مراکز مسکونی و تجاری، اداره ها و شرکت ها افزایش پیدا کند. البته در هنگام ساختمان سازی، نمی توان پریزهای متعددی را برای هر ساختمان در نظر گرفت. چون به هر حال محدودیت های خاصی برای ساخت پریزهای متعدد در یک مکان وجود دارد. همین موضوع باعث به وجود آمدن سه راهی برق در کشور ایران شد. 

سه راهی های برق از جمله تجهیزات برقی هستند که می توانند برای تبدیل کردن یک پریز برق به چند پریز دیگر مورد استفاده قرار گیرند. به همین خاطر خرید سه راهی برق برای مکان هایی که نیاز به تعداد پریزهای زیادی دارند، ضروری است.

سه راهی برق چیست؟ 

سه راهی برق یک وسیله الکترونیکی است که به وفور در مکان های مختلف یافت می شود. همانطور که از نام سه راهی مشخص است، می تواند یک پریز را به سه پریز تبدیل کند. این سه راهی ها برای مکان هایی که تعداد پریز برق ها محدود هستند، مورد استفاده قرار می گیرند.

سه راهی های برق بر اساس ضخامت کابل، نوع برند و عوامل مختلف دیگر به چندین دسته مختلف تقسیم بندی می شوند که هر کدام کاربردهای خاص خودشان را دارند. انتخاب بهترین سه راهی برای وصل کردن وسایل برقی به این سه راهی به افراد این امکان را می دهد تا بدون دردسر از تمامی وسایل برقی خودشان به صورت همزمان استفاده کنند. 

تفاوت سه راهی با محافظ برق در چیست؟

سه راهی و چند راهی برق هر وظیفه تبدیل کردن یک پریز به چند پریز را برعهده دارند. همانطور که از نام سه راهی مشخص است، دارای سه پریز مجزا است. اما چند راهی برق بیش از سه پریز برای اتصال لوازم برقی را دارد. در شرایطی که تعداد وسایل برقی زیاد باشد و استفاده از سه راهی نیاز یک مکان را برطرف نکند، می توان از چند راهی برق استفاده کرد. 

از نظر عملکرد چند راهی برق با سه راهی برق تفاوت چندانی ندارد. هر دو می توانند برای انتقال جریان برق مورد استفاده قرار گیرند؛ اما تعداد پریزهای موجود در آن ها با هم متفاوت است. بنابراین، اگر قصد خرید سه راهی یا چند راهی برق را دارید، حتما به نیاز پریز برق در یک مکان توجه داشته باشید.

آیا سه راهی همان محافظ برق است؟

بسیاری از افرادی که قصد خرید سه راهی برق را دارند، تصور می کنند که محافظ برق همان سه راهی برق است. اما واقعیت این است که عملکرد سه راهی با عملکرد محافظ برق کاملا متفاوت است. سه راهی یک رابط برای تبدیل یک پریز با چند پریز است و تاثیری روی محافظت از وسایل برقی ندارد. بنابراین، از سه راهی می توان برای وسایل برقی که حساسیت زیادی ندارند، استفاده کرد. 

محافظ برق یک وسیله برای محافظت از وسایل برقی است که در هنگام قطعی برق، از ایجاد نوسان در ولتاژ جلوگیری می کند. اگرچه محافظ های برق نیز می توانند دارای چند پریز برای اتصال باشند؛ اما عملکرد آن ها با سه راهی و چند راهی برق متفاوت ست. 

انواع سه راهی الکتریکی 

سه راهی الکتریکی یکی از انواع محصولاتی است که می تواند برای خانه های مسکونی، مراکز اداری و تجاری مورد استفاده قرار گیرد. حتی در کارگاه های صنعتی و کارخانه های تولیدی نیز استفاده از این سه راهی ها متداول است. همین موضوع باعث شده تا تنوع زیادی از سه راهی ها در بازار وجود داشته باشند. به طور کلی، سه راهی هایی که در فروشگاه های مختلف به فروش می روند را می توان به چند دسته زیر تقسیم بندی کرد.

سه راهی محافظ دار 

یکی از انواع سه راهی های برقی موجود در بازار، سه راهی محافظ دار است. این سه راهی دارای یک سیستم محافظ نیز می باشد. بنابراین، برای وسایل برقی که حساس به نوسان جریان الکتریکی هستند، می توان از سه راهی های محافظ دار استفاده کرد. البته تنها سه راهی ها نیستند که به صورت محافظ دار، تولید شده اند. برخی از چند راهی ها نیز دارای سیستم محافظ هستند که می توانند برای مکان های خاص که نیاز به استفاده از پریزهای متعدد است، مورد استفاده قرار گیرند.

سه راهی با سیم جمع شونده 

در کارگاه ها و کارخانه های بزرگ که نیاز به استفاده از سه راهی با سیم های بزرگ است، می توان از سه راهی با سیم جمع شونده استفاده کرد. این سه راهی ها به دلیل اینکه کابل بلندی دارند، برای مکان های بزرگ مناسب هستند. اما گاهی نیازی به استفاده از تمامی اندازه کابل نیست. در این صورت باز شدن کابل می تواند دردسرساز باشد. سه راهی با سیم جمع شونده، بهترین گزینه برای این مکان ها است. چرا که می توان هر مقدار از سیمی که برای کار نیاز است را باز کرد و مورد استفاده قرار داد. 

سه راهی معمولی 

یکی از پرفروش ترین سه راهی های موجود در بازار، سه راهی های معمولی هستند. همانطور که از نام این محصول مشخص است، دارای سه پریز جداگانه می باشند که امکان اتصال سیستم های برقی و الکترونیکی مختلف به هر کدام از این پریزها وجود دارد. سه راهی برق معمولی می تواند برای هر محیطی که نیاز به استفاده از تعداد زیادی پریز برق است، مورد استفاده قرار گیرد.

سه راهی درب دار

یکی از انواع سه راهی های برق موجود در بازار، سه راهی درب دار است. این محصولات می توانند به دلیل داشتن یک محافظ به شکل درب روی هر پریز، امنیت بالاتری نسبت به سه راهی های معمولی داشته باشند. به همین خاطر، سه راهی درب دار را برای محیط هایی که محل رفت و آمد کودکان است، مورد استفاده قرار می گیرند. این محصولات می توانند به صورت چند راهی برق نیز تهیه شوند.

ضخامت کابل سه راهی چه تاثیری در کیفیت آن دارد؟ 

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در هنگام خرید سه راهی و چند راهی برق به آن توجه داشته باشید، ضخامت کابل است. کابل های سه راهی برق تاثیر زیادی روی قدرت آن ها دارند. به همین خاطر یک طبقه بندی مشخص برای ضخامت و میزان قدرت این کابل ها ایجاد شده است تا افراد در هنگام خرید بتوانند با در نظر گرفتن این طبقه بندی، بهترین کابل سه راهی را انتخاب نمایند. 

ضخامت کابل سه راهی برق با اعداد 18 تا 10 نشان داده می شود. هر چقدر عدد کابل به 18 نزدیک تر باشد، ضخامت کابل پایین تر می آید؛ اما کابل هایی که با عدد 10 نشان داده می شوند، دارای ضخامت بیشتری هستند. هر چقدر ضخامت کابل سه راهی برق بیشتر باشد، قدرت آن کابل برای انتقال جریان نیز افزایش پیدا می کند. 

در شرایطی که نیاز به استفاده از چند راهی برق برای انتقال انرژی زیاد برای وسایل برقی متنوع باشد، لازم است که از سه راهی های مقاوم و باکیفیت استفاده شود. در غیر این صورت احتمال خرابی چند راهی برق وجود خواهد داشت و ممکن است جریان به خوبی میان وسایل منزل توزیع نشود. 

البته ناگفته نماند که همیشه نازک بودن کابل سه راهی برق نمی تواند دلیلی برای بی کیفیت بودن آن باشد. چرا که در مدل های جدید این سه راهی ها، از کابل های باکیفیت و مقاومی استفاده می شود که فشرده شده اند. شاید ضخامت این کابل ها مانند کابل های با عدد 10 نباشد، اما به دلیل اینکه فشردگی زیادی در این کابل ها وجود دارد، می توان شاهد مقاومت بالا و قدرت زیاد آن ها بود. کابل های سه راهی که فشرده شده اند، نسبت به کابل های معمولی انعطاف پذیری کمتری دارند و از روی این مشخصه می توان به کیفیت آن ها پی برد.  

بهترین برندهای سه راهی برق موجود در بازار

کشور ایران یکی از تولیدکنندگان مطرح در حوزه سه راهی های برق و چند راهی های الکتریکی است که توانسته محصولات بسیار باکیفیتی را وارد بازار کند. بنابراین، نیازی به واردات این محصولات برقی به کشور ایران نیست و می توان تمامی نیازهای بازار را از طریق سه راهی های تولید شده در کشور ایران برطرف کرد. 

 تنوع برندهای سه راهی برق در بازار بسیار زیاد است. به همین خاطر نمی توان در مورد بهترین برندهای سه راهی برق در بازار کشور ایران به طور دقیق صحبت کرد و لیستی از این برندها را پیشنهاد نمود. در این فروشگاه اینترنتی، بهترین برندهای سه راهی برق به فروش می روند. بنابراین، می توانید با توجه به نیاز خود هر یک از این سه راهی های الکتریکی را تهیه نمایید و در ساختمان و خانه خود استفاده کنید. 

در هنگام خرید سه راهی و چند راهی به چه نکاتی توجه کنیم؟ 

امروزه با توجه به افزایش شمار وسایل برقی که نیاز به شارژ و جریان برق مستقیم دارند، خرید سه راهی و چند راهی برق تقاضای بسیاری از مردم ایران شده است. خوشبختانه امکان انتخاب و سفارش سه راهی های الکتریکی با تنوع بسیار زیادی در بازار کشور ایران وجود دارد؛ اما اینکه افراد بتوانند بر اساس نیاز خودشان این سه راهی ها را سفارش دهند هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. 

وجود تنوع چند راهی برق در بازار کشور ایران، می تواند انتخاب این محصولات را کمی سخت تر کند. اما اگر به نکاتی که در ادامه مقاله به آن ها اشاره می کنیم، توجه داشته باشید؛ می توانید با ریسک کمتری این محصولات را خریداری نمایید. 

• توجه به کیفیت و برند تولید کننده چند راهی برق 

در حال حاضر شرکت های زیادی در حوزه تولید چند راهی برق فعال هستند. اما برخی از آن ها به واسطه تولید محصولات باکیفیت، توانسته اند محبوبیت بسیار بیشتری در بین مردم پیدا کنند. اگر قصد خرید سه راهی برق را دارید، حتما به کیفیت برندهای تولید کننده و اعتبار آن ها توجه داشته باشید.

• توجه به ضخامت کابل 

همانطور که توضیح دادیم، ضخامت کابل تاثیر زیادی روی قدرت انتقال انرژی دارد. به همین خاطر باید تا حد ممکن از سه راهی هایی استفاده کنید که ضخامت کابل آن ها متناسب با نیازهای شما باشد. گاهی نیازی به خرید سه راهی با کابل 10 نیست، چون عملا با کابل های نازک تر نیز می توان جریان برق را عبور داد. اما در شرایطی که قدرت از اهمیت زیادی برخوردار باشد، باید حتما از سه راهی هایی استفاده کرد که کابل های ضخیم تری دارند.

• توجه به اندازه و طول کابل 

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در هنگام خرید چند راهی برق به آن توجه داشته باشید، اندازه و طول کابل است. برای مکان هایی که نیاز به جابجا کردن وسایل برقی جهت اتصال آن ها به پریز است، می توان از چند راهی هایی استفاده کرد که طول بلندتری دارند. اما اگر نیازی به استفاده از سه راهی های بلند نباشد، بهتر است که بر اساس نیاز آن ها را خریداری کرد. چون انتخاب یک چند راهی با طول بلند، می تواند دردسر زیادی را به همراه داشته باشد.

خرید اینترنتی سه راهی برق با کیفیت

در صورت نیاز به سه راهی برق و یا چند راهی برق و استفاده از آن ها، می توانید به فروشگاه های اینترنتی مراجعه کنید. خرید اینترنتی سه راهی برق به شما این امکان را می دهد تا بر اساس نیاز خودتان بهترین سه راهی را خریداری کنید. بنابراین، در صورت نیاز به خرید این محصولات کافیست که به یکی از فروشگاه های اینترنتی معتبر سراسر کشور مراجعه نمایید و خرید خود را نهایی کنید. 

در این فروشگاه بهترین مدل های سه راهی و چند راهی برق با کیفیت بالا و اصالت کالا به شما عزیزان ارائه می شوند. بنابراین، می توانید با بررسی هر یک از مدل ها و نیازهای خودتان، اقدام به خرید چند راهی برق یا سه راهی نمایید.

قیمت سه راهی برق در بازار

قیمت سه راهی برق در بازار کشور ایران بر اساس نوع، برند و کیفیت آن متفاوت است. سه راهی های معمولی که بدون درپوش طراحی شده اند و محافظ ندارند، قیمت ارزان تری نسبت به مدل های همراه با محافظ دارند. برندهای معتبر که با گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات خود را ارائه می کنند، قیمت بالاتری را برای محصولات خود در نظر می گیرند. از طرفی نوسانات قیمت در بازار نیز می تواند روی قیمت سه راهی برق و قیمت چند راهی برق تاثیر بگذارد.