خرید و قیمت لامپ حیوانات (بهترین قیمت خرداد ۱۴۰۳) 

در دنیای رو به گسترش امروز امکان نگهدار حیوانات خانکی در مکان های مختلف فراهم شده است. گونه های حیوانات که در طبیعت و زیر نور خورشد نیازهای جسمی و روحی خود را دریافت می کنند با ورود به منازل آپارتمانی و کوچک نیازمند دریافت نور مصنوعی توسط لامپ های تخصصی و مخصوص به خود هستند. صنعت نور و روشنایی با ورود به حوزه های تخصصی سعی کرده ا نیاز به نور طبیعی را نه تنها برای انسان ها بلکه برای حیوانات مختلف نظیر پرندگان و خزندگان فراهم کند. لامپ های تخصصی نظیر لامپ مادون قرمز ، لامپ ماورائ بنفش و ... است. در ادامه انواع لامپ های مختلف که برای حیوانات استفاده می شود را به تفکیک بررسی می کنیم.

لامپ های حیوانات

لامپ مادون قرمز برای حیوانات

از  انواع مختلف لامپ های حیوانات مادون قرمز یا لامپ حرارتی است که برای ایجاد حرارت و گرما استفاده می شود در واقع این لامپ ها برای روشنایی کاربرد زیادی ندارند و به عنوان یک منبع گرمایش استفاده می شوند. از لامپ های مادون قرمز معمولا در صنعت جوجه کشی به عنوان مادر مصنوعی استفاده می شوند. لامپ حرارتی برای جوجه ها حکم گرمای مادر را ایفا می کند به همین دلیل به آن مادر مصنوعی هم گفته می شود. از لامپ های مادون قرمز برای خزندگان هم استفاده می شود چرا که زیستگاه  اصلی  این موجودات در طبیعت بیشتر کویر و مناطق گرمسیری است. وجود لامپ های مادون قرمز می توان گرمای کویر را برای این موجودات بازسازی کند. نحوه استفاده از لامپ مادون قرمز باید به گونه ای باشد که فاصله مناسب با آن ها داشته باشد تا دچار سوختگسی نشوند. 

لامپ مادون قرمز برای حیوانات

لامپ ماورابنفش برای حیوانات

لامپ های ماورابنفش در سه طیف UVA-UVB-UVC وجود دارند. هر کدام از این طیف ها نقش خاصی را ایفا می کنند. طیف UVA-UVB معمولا در یک نوع لامپ استفاده می شود. UVA و UVB برای بهبود خلق و خو در پرندگان و خزندگان استفاده می شود. عواملی چون پرکنی و افسردگی در پرندگان ممکن است در اثر کمبود نور دریافتی در آن ها باشد علاوه بر این این اشعه ها می تواند جذب ویتامین دی و در اثر آن تولید کلسیم را بهبود بخشد. پوست خزندگان نیاز شدیدی به دریافت این اشعه دارد بنابراین در صورت نگهداری از خزندگان و پرندگان در محیط های سربسته باید قبل از آن این موارد را بررسی کنیم. 

نحوه استفاده از لامپ های ماورا بنفش UVA-UVB باید بگونه ای باشد که پرندگان در معرض مستقیم نور این لامپ ها به طور کامل قرار بگیرند. پس از مدتی از نحوه استفاده متوجه تغییر در خلق و خوی پرنده .و یا خزنده می شوید. معمولا این جانداران تمایل دارند که خود را در معرض نور این لامپ ها قرار دهند.