لامپ بلک لایت

  • بدون قیمت
4.3
موجود شد به من اطلاع بده
  • بدون قیمت
4.3
موجود شد به من اطلاع بده
  • بدون قیمت
4.3
موجود شد به من اطلاع بده
  • بدون قیمت
4.3
موجود شد به من اطلاع بده
  • بدون قیمت
4.3
موجود شد به من اطلاع بده

خرید و قیمت لامپ بلک لایت (بهترین قیمت تیر ۱۴۰۳)

لامپ بلک لایت یکی از محصولات پرتو‌های بی‌خطر نور ماورا بنفش است که با روشن کردن مواد فسفردار در موارد مختلفی کاربرد دارد. از آنجایی که پرتو ماورا بنفش این لامپ خارج از محدوده دید انسان است، پرتو آن نامرئی می‌باشد و زمانی که، این لامپ در فضایی روشن می‌شود آن محیط بسیار تاریک به نظر می‌رسد و تنها نور بنفش کمی از آن قابل دیدن خواهد بود. لامپ بلک لایت در شکل‌ها و انواع مختلفی مانند لامپ های فلورسنت ، لامپ ال ای دی ، لامپ های رشته‌ای و لیزرها تولید می‌شوند. روشنایی این منابع نوری یکسان نیست، زیرا هر یک از این لامپ‌ها طیف منحصر به فردی از پرتو ماورا بنفش تولید می‌کنند.

لامپ بلک لایت مهمانی

لامپ بلک لایت چیست؟

لامپ بلک لایت نوعی از پرتو فرابنفش را از خود ساطع می‌کند که در دسته‌ی نوع A قرار دارد. تقریباً تمام روشنایی این محصول در طیف پرتو یو وی است و نور مرئی بسیار کمی دارد. برای مثال، اگر در یک اتاق تاریک پوستر و عکس فلورسنتی نصب شده باشد و در این اتاق از این لامپ استفاده کنیم، پوستر و عکس فلورسنت به زیبایی می‌درخشد. علت این پدیده فسفر موجود در مواد تشکیل شده‌ی پوستر است. درخشش فسفر در برابر پرتوهای این لامپ کاربرد اصلی این لامپ است که در موارد مختلفی از مهمانی گرفته تا صحنه‌ی جرم به کار می‌رود. در بسیاری از پارک‌های تفریحی سرپوشیده و شهربازی‌ها از رنگ‌ها، طرح‌ها و نقش‌های دستی فلورسنت استفاده می‌شود، که تا زمانی که روشنایی بلک لایت به آنها تابیده نشود، نامرئی هستند و به محض اینکه پرتو ماورا بنفش ساطع می شود این طرح ها و رنگ‌ها به زیبایی می‌درخشند.

کاربرد بلک لایت

اگر شما در طول شب یک چراغ قابل حمل با روشنایی بلک لایت را با خود داشته باشید، متوجه می‌شوید که در اکثر فضاها و سطوح ذرات فسفر وجود دارد، همچنین فسفر به صورت طبیعی در دندان و ناخن‌های ما وجود دارد که تحت تابش پرتو نور ماورا بنفش، تمامی اینها به زیبایی می‌درخشند. ضمن اینکه فسفر در مواد و اجسام ساخته شده توسط انسان وجود دارد، از جمله صفحات تلویزیون، برخی رنگ‌ها، پارچه‌ها، پلاستیک و اشیاء رنگی دارای فسفر هستند.

استفاده از روشنایی بلک لایت کاربردهای علمی مختلفی هم دارد. شما می‌توانید رنگ فلورسنت و رنگ بلک لایت و حتی اسپری آن را به راحتی از فروشگاه‌های فروش رنگ خریداری کنید، ضمن اینکه در سایت نوراکومارت می‌توانید خرید لامپ بلک لایت را توان‌های مختلف را به آسانی انجام دهید.

بررسی صحنه جرم: 

برخی از مایعات بدن انسان مانند خون و ادرار در مقابل تابش اشعه ماورا بنفش می‌درخشند. همین امر به پلیس و کارشناسان بررسی محل جرم کمک می‌کند تا آثار به جا مانده‌ای که با چشم قابل دیدن نیست را با استفاده از لامپ ماورا بنفش شناسایی کنند حتی اگر آثار جرم با سفید کننده پاک شده باشد نیز اثر پاک شده به دلیل وجود فسفر در مواد شوینده قابل مشاهده است.

خرید لامپ بلک لایت

تشخیص اسناد جعلی و یا نقاشی‌های قدیم

امروزه در برخی از رنگ‌های نقاشی فسفر وجود دارد عدم درخشش نقاشی‌های قدیمی در مقابل نور ماورا بنفش یکی از راه‌های تشخیص جعلی نبودن این آثار است. علاوه بر نقاشی‌ها، نور بلک لایت در تشخیص اصالت اسکناس و اسناد کاربرد دارد.

خرید لامپ بلک لایت

بررسی محیط کمپ

پوست برخی از حشرات مانند عقرب حاوی فسفر است و این مورد به طبیعتگردان و کوهنوردان کمک می‌کند تا محیط استقرار چادرها را با کمک بلک لایت بررسی کنند.

قیمت لامپ بلک لایت

جلوگیری از نشتی منابع آبی و ... 

در برخی از صنایع برای تشخیص محل نشتی داخل مایعات مورد نظر کمی فسفر مخلوط می‌کنند تا محل نشتی را با استفاده از نور بلک لایت تشخیص دهند.

مهمانی‌های بلک لایت

یکی از راه‌های برگزاری یک مهمانی متفاوت و هیجان انگیز استفاده از تم بلک لایت است. این نوع مهمانی‌ها با استفاده از لامپ و وسایلی که دارای فسفر هستند مانند نوارها، رنگ‌ها لیوان و بادکنک برپا می‌شوند.

مهمانی بلک لایت

بررسی‌های بهداشتی

از‌ بلک لایت برای تشخیص آلودگی‌های که با چشم قابل رویت نیست در هتل‌ها و اقامتگاه‌ها استفاده می‌شود.

چرا به بلک لایت ، "نور سیاه" می گویند؟

پرتو فرابنفش برای چشم انسان قابل مشاهده نیست و این رنگ حباب این لامپ است که این منبع روشنایی را به بلک لایت معروف کرده است. بسیاری از بلک لایت ها نیز مقداری نور ماورا‌ بنفش ساطع می‌کنند. علت وجود نور مرئی در این لامپ‌ها این است که متوجه شوید لامپ روشن است، تا بیش از حد در معرض نور ماورا بنفش قرار نگیرید. ماندن در نور بلک لایت به مدت طولانی می‌تواند به چشم و پوست آسیب برساند.

انواع لامپ بلک لایت از لحاظ نوع منبع نوری:

منبع نوری بلک لایت به صورت فلورسنت و یا ال ای دی در بازار موجود است. پروژکتورهای بلک لایت علاوه بر قدرت زیاد طول عمر بیشتری دارند.

ال ای دی:

پروژکتور بلک لایت

فلورسنت:

لامپ ماورا بنفش ۲۵۰ وات

لامپ ماورا بنفش ۴۰۰ وات

قیمت لامپ بلک لایت

این محصول در اشکال و انواع مختلفی در بازار موجود است و نوع منبع روشنایی است که قیمت لامپ بلک لایت را مشخص می‌کند. لامپ بلک لایت بصورت، لامپ های رشته‌ای‌، لامپ فلورسنت‌، دیودهای ساطع کننده نور ال ای دی و لیزرها و خصوصاً لامپ بخار جیوه در بازار موجود هستند و مصرف کنندگان به نسبت کاربری مورد نیاز خود شکل و نوع این لامپ را مشخص می‌کنند‌. قیمت لامپ بلک لایت رشته ای نسبت به دیگر اشکال این لامپ پایین تر است اما باید در نظر داشته باشیم که لامپ های رشته ای پرتو ماورا بنفش بسیار کمی تولید می‌کنند، بنابراین در واقع تاثیر ضعیفی از پرتو یو وی در محیط می‌گذارد.

روشنایی بلک لایت چیست؟

اگر شما یک لامپ بلک لایت را در یک اتاق تاریک روشن کنید، نور و درخشندگی که میبینید یک نور ارغوانی است، که همان اشعه ماوراءبنفشی است که لامپ ساطع می‌کند و شما نمی‌توانید آنرا ببینید. چشمان ما می‌تواند نور مرئی را با طیف رنگهایی مثل قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی و بنفش را ببیند و بالاتر از آن نور ماوراءبنفش است که نمیتوانیم ببینیم، آفتاب سوختگی و برنزه شدن تاثیراتی است که نور ماوراءبنفش بر روی پوست می‌گذارد. روشنایی بلک لایت یو وی ای تولید میکند. (یو وی بی خیلی مضر تر است). آنچه که تحت تاثیر روشنایی بلک لایت بر روی یک پوستر، تیشرت، تمبر یا حتی دیوار دیده می‌شود و می‌درخشد، فسفر است. فسفر هر ماده ای است که در پاسخ به نوعی تابش نور مرئی ساطع میکند. فسفر انرژی موجود در اشعه ماوراءبنفش را به نور مرئی تبدیل میکند.

ساختار بلک لایت

فلورسنت: لامپ‌های بلک لایت اساساً یک لامپ فلورسنت با نوع دیگری از پوشش فسفر است. که این پوشش موج کوتاه یو وی بی و یو وی سی را جذب میکند و نور یو وی ای را ساطع می‌کند (به همان روش اولیه فسفر موجود در یک لامپ فلورسنت نور یو وی را جذب می‌کند و نور مرئی را ساطع میکند. همان لوله شیشه ای سیاه بیشتر میزان تابش نور مرئی را مسدود می‌کند، بنابراین در انتها فقط نور یو وی ای با طول موج بلند و خوش خیم همراه با مقداری نور مرئی آبی و بنفش از آن عبور می‌کند.

ال ای دی: ال ای دی ها از دیودهای نورگسیل تشکیل شده‌اند که از طریق مواد نیمه رسانا تولید نور می‌کنند. لامپ‌های  

روشنایی بلک لایت یک لامپ رشته ای مشابه یک لامپ خانگی معمولی است. اما از فیلترهای نوری برای جذب نور از رشته فیلامنت گرم شده استفاده می‌شود که همه چیز را جذب میکند به جز نور مادون قرمز و یو وی ای و میزان کمی از نور مرئی. در طراحی روشنایی بلک لایت و فلورسنت ، واکنش نور ماوراءبنفش ساطع شده با فسفرهای مختلف خارجی، دقیقاً همانند روشی است که نور ماورا بنفش درون لامپ فلورسنت با پوشش فسفر واکنش نشان میدهد، فسفرهای خارجی تا زمانی که نور ماوراءبنفش به آنها تابیده می‌شود، می‌درخشند.

پرسش های متداول

لامپ بلک لایت از نوع اشعه ماوراء بنفش uva است که خطری برای انسان ندارد.
عمر این محصول بستگی به نوع منبع روشنایی دارد. در ال ای دی ها این محصول تا ۵ سال طول عمر دارد.
پروژکتور بلک لایت مناسب برگزاری این نوع از مهمانی‌ها است.