شركت ترانس راما در سال هزار و سیصد و شصت و سه در اطراف شهرستان اروميه به مرکزیت استان آذربايجان غربي در زمینی به مساحت 1000 متر مربع، فعاليت خود در زمینه تولید را با توليد ترانس تقویت شروع كرد، پس از حدود سه سال فعالیت، در سال هزار و سیصد و شصت و شش با توجه به وارداتی بودن ترانس های روشنایی مورد مصرف در کشور، شرکت ترانس راما توليدات خود را در زمینه بالاست لامپهاي روشنایی آغاز کرد. سپس به تدريج نسبت به افزايش تنوع توليدات در زمينه انواع بالاست لامپهاي روشنايي و ارتقاء كيفيت محصولات توليدي خود پرداخت.

ترانس راما

شرکت راما الکتریک با دامنه تولید و طراحی بالاست شامل انواع بالاست لامپهای فلورسنت‌ ، بخار جیوه ، بخار سدیم ، متال هالید ، ترانس هالوژن و ایگنایتورالکترونیکی سوپر ایمپوزد با توان های خروجی گوناگون می باشد. درحال حاضر محصولات توليدی راما با نام تجارتي راماترانس برای انواع بالاست لامپهای روشنايى و ایگنایتوردر محدوده وسيعی كه بخش اعظم نيازهای داخلي كشور را برآورده ميسازد ، توليد ميگردد ودستيابی به استانداردهای محصول مطابق استانداردهای ملی و بين المللی ، در اولويت برنامه های آن قرار گرفته است. ترانس و استارتر از اصلی ترین محصولات این شرکت بحساب می آیند. قیمت ترانس راما در مقایسه با سایر محصولات ترانس و استارتر وارداتی بسیار مناسب تر در نظر گرفته شده. شرکت راما الکتریک در سال هزارو سیصد و هشتاد و چهار به منظور اعتبار بخشیدن به نتايج آزمايشات انجام شده ، ارائه خدمات آزمايشگاهي و اخذ گواهينامه تأیید صلاحیت بر اساس استاندارد ايران ، آزمایشگاه راما الکتریک را راه اندازی نمود. که بهره وری از علامت استاندارد ایران، در هنگام خرید ترانس راما ، این اطمینان خیال را به مشتریان گرامی خواهد داد که از محصول با کیفیت ایرانی بهره خواهند برد.

قیمت ترانس راما

بالاست و ترانس راما

یکی از مهمترین محصولات ترانس راما ، بالاست یا ترانس است. ترانس یا چک یک قطعه الکترونیکی است که نقش ارتباط بین دو الکترود لامپ دارد. وظیفه بالاست الکترونیکی تنظیم جریان لامپ و تامین ولتاژ لازم برای راه اندازی آن است. دو نوع بالاست لامپ وجود دارد، بالاست مغناطیسی و بالاست الکترونیکی. بالاست های مغناطیسی با تکنولوژی قدیمی به طور کلی در دو مدل استارت حرارتی و استارت سریع وجود دارد. این نوع بالاست لامپ معمولا کمتر و گرانتر هستند، اما دارای صدا و لرزش قابل توجهی هستند. ترانس یا بالاست نوعی مقاومت الکتریکی است که با مدارهایی که برق اصلی یک لامپ را تامین می کنند در یک راستا ثابت شده است. نقش اصلی یک بالاست چیست ؟ نقش اصلی یک بالاست روشنایی کمک به تنظیم و کنترل جریان است. بری از انواع چراغ های روشنایی به یک عنصر اضافه شده برای اینکه بتوانید جریان برق را به درستی کنترل کنید، چه در مرحله روشن شدن (حداکثر کشش قدرت ) چه در مرحله استفاده طولانی مدت ( جریان کم و با تنظیم دقیق تر). عنصری که این کار را انجام می دهد بالاست است. نوع خاصی از بالاست هنگامی که با دیمر استفاده می شود و می تواند تنظیم کننده میزان نور خروجی باشد و به چراغ های فلورسنت وگازی پتانسیل عملکرد کم نور را می دهد.

خرید ترانس راما

ایگنایتور یا استارتر راما

بیشتر لامپ‌های گازی و به خصوص لامپ بخار سدیم پرفشار برای راه اندازی خود در ابتدا نیاز به یک ولتاژ بسیار بسیار زیاد دارند. در مباحت مربوط به مهندسی روشنایی و نور پردازی به این ولتاژ بالا، ولتاژ ضربه ای یا پالس می‌گویند. با اعمال پالس که طول موج نوسانی بیشتر از ولتاژ کاری لامپ بخار سدیم دارد. لامپ بخار سدیم استارت خورده و  شروع به کار ‌می‌کند. برای تامین این ولتاژ اولیه ما از قطعه ای به نام ایگنایتور یا استارتر استفاده ‌می‌کنیم. وظیفه ایگناتور تولید ولتاژ به مقدارخیلی زیاد و به صورت لحظه ای است. این قطعه مسئولیتی مشابه آنچه استارت در لامپ‌های مهتابی دارد را برای لامپ بخار سدیم شما ایفا ‌می‌کند.