چراغ وال واشر یکی از انواع چراغ است که در نورپردازی نما به صورت رایج کاربرد دارد. البته چراغ وال واشر تنها کاربردشان نورپردازی نما نیست و در موارد متعدد دیگر دیده شده است که به دلیل ساختار ساده و همین طور کارآمد چراغ وال واشر، از آن برای کاربردهای دیگر نیز استفاده شده است. چراغ وال واشر با هدف تولید نور خطی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در بازار  معمولا برای تولید نور خطی و به خصوص نور خطی در بک لایت یا نما از ال ای دی های نواری استفاده می‌شود

ولی در مواردی پیش می‌آید که منبع نور باید مساحت بیشتری روی دیوار را روشن کند و این کار برای ال ای دی های کوچک استفاده شده در نمونه‌های نواری و یا ریسه های ال ای دی امکان پذیر نیست. در چنین شرایطی معمولا از چراغ وال واشر استفاده می‌شود . چراغ وال واشردر طول های کمتر از یک متر ساخته می‌شوند و در آن ها  پاور ال ای دی برای تولید نور با قدرت و کیفیت زیاد به کار گرفته می‌شود. استفاده از پاور ال ای دی در چراغ های وال واشر ما را ملزم به استفاده از فریم های آلمینیومی ‌جهت دفع گرما به محیط و نگهداری برد الکترونیکی می‌کند. 

چراغ وال واشر

قیمت چراغ وال واشر

به دلیل آن که چراغ وال واشر در اندازه های مختلف و با درجه کیفیت های استاندارد مختلف تولید می‌شود، شما نمی‌توانید قیمت ثابتی را برای آن ها در نظر داشته باشید. در واقع قیمت چراغ وال واشر دارای رنج ثابتی در بازار نیست و بسته به فروشنده، نوع وال واشر مورد استفاده و در نهایت کیفیت قطعات و کیفیت مونتاژ قیمت آن متغیر خواهد بود . 

با توجه به این که تقریبا تمام چراغ وال واشر موجود در بازار تولید ایران بوده و در داخل کشور مونتاژ می‌شود پیشنهاد ما به شما این است که جهت تضمین کیفیت تنها از فروشندگان معتبر اقدام به خرید این محصول بفرمایید. ما در نوراکومارت با توجه به چندین دهه تجربه در بازار روشنایی بهترین و مطمئن‌ترین نمونه های بازار را تهیه و برای خرید در دسترس شما قرار داده‌ایم.  

چراغ وال واشر یک روش روشنایی است که در بسیاری از فضاهای مختلف برای دستیابی به اهداف مختلف طراحی مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب اوقات چراغ وال واشر در سطوح عمودی برای افزودن جذابیت بصری به یک فضا و گسترش فضای بصری بکار می روند. وال واشرها برای انتقال توزیع روشنایی / درخشندگی بر روی دیواری استفاده می شوند که اگرچه یکنواخت نیستند، اما معمولاً به تدریج از مقادیر بالا در بالای دیوار به مقادیر پایین تر از دیوار تغییر می کنند.

 چراغ وال واشرسیستم های روشنایی با نمای نازک هستند که پرتوهای روشنایی مورب را با نور جمع شده متقارن و نامتقارن با هدف روشن کردن یک شی نصب شده روی دیوار خاص طراحی می کنند، یا برای ایجاد نور در یک منطقه انتخاب شده از یک دیوار طراحی شده اند. چراغ وال واشر می توانند در فرورفتگی ها و یا روی سطح نصب شوند.

قیمت چراغ وال واشر

چراغ وال واشر ال ای دی

این روزها، وسایل روشنایی مبتنی بر LED به برخی از انواع وسایل روشنایی طرح ریزی اعمال شده است. دیودهای ساطع کننده نور (LED) ، جایگزین مناسبی برای لامپهای سنتی فلورسنت ، HID و رشته ای فراهم می کنند. از ویژگی های عملکردی و مزایای چراغ وال واشرمی توان به تبدیل انرژی و بازده نوری بالا ،استحکام ،طول عمر بیشتر،هزینه های عملیاتی پایین و موارد دیگر اشاره کرد. LED ها به طور استثنایی برای برنامه هایی ساخته می شوند که نیاز به وسایل کم نور دارند. چراغ وال واشر ال ای دی به طور ایده آل نورپردازی منظره  نور باغ، نور نما، تئاتر، پل، هتل ها، مراکز خرید، بارها و کلوپ های شبانه استفاده می شوند.

نورپردازی با وال واشرها

نور عمودی یکی از عناصر اساسی در طراحی نور است. چراغ وال واشر توجه را به بخشی از اتاق جلب می کند و بر آن تأکید می کند. چراغ وال واشر نه تنها به درک بهتر روشنایی کمک می کند بلکه راحتی دید را نیز فراهم می کند. شرایط مختلف نصب و نیازهای ویژه با توجه به انعطاف پذیری نور باعث شده است که طیف وسیعی از ابزارهای روشنایی اکنون برای روشنایی عمودی در دسترس باشد.

نورپردازی با چراغ وال واشر

مزایای چراغ های وال واشر

چراغ وال واشر یک جز اصلی در طراحی روشنایی کیفی است زیرا دیوارهای با نور زیاد می توانند کارهای متفاوتی را انجام دهند. به عنوان مثال ارائه جهت گیری، ایجاد عرض و افزایش سطوح با استفاده از نور چراغ وال واشر امکان پذیر است. اثر روشنایی روی دیوارها رامی توان هم در محیط داخلی و هم در فضای باز استفاده کرد. در محیط های داخلی نور چراغ وال واشر بر مناطق مربوط به اتاق یا آثار هنری تأکید می کند و در خارج چراغ های وال واشر نور نمای ساختمان را به میادین می دهد در حالی که جزئیات نما را برجسته می کند.

وقتی وارد اتاقی می شویم ابتدا روشن ترین سطح را می بینیم. ما ناخودآگاه بالاترین اهمیت را به آن اختصاص می دهیم. چراغ های وال واشر به محورهای معماری اشاره می کند و به ما کمک می کند تا سطوح مختلف عملکردی و انتقال فضایی را درک کنیم. بنابراین روشنایی باعث ایجاد مناطق ورودی کاملاً قابل تشخیص می شود. اگر استفاده از چراغ وال واشر از برنامه ریزی خوبی برخوردار باشند می تواند دیوارهای روشن در ساختمانهای بزرگ بازدید کنندگان را به اتاقهای مهم راهنمایی کنند.

افزایش راحتی بصری

در ادارات ، چراغ های وال واشر به راحتی بیشتر بینایی کمک می کند. نور روی دیوارها کمک زیادی به کاهش کنتراست بین صفحه های خود نور و محیط بصری می کند. زمینه روشن ، جلوه ای سبک ایجاد می کند که برای چشم ها خوشایند است و از خستگی جلوگیری می کند. چراغ های وال واشر یک فضای راحت تر برای بحث های سازنده در اتاق های کنفرانس ایجاد می کند.

ایجاد فاصله

نور احساس فاصله را ایجاد می کند. دیوارهای کاملاً یکنواخت ، بصری ابعاد اتاق را گسترش می دهند.از طرف دیگر مناطق بزرگ را می توان توسط دیوارهای روشن منطقه بندی و ساختار بندی کرد. اگر نور روز فقط از یک طرف وارد شود و فاصله تا دیوار مقابل برای نور روز خیلی زیاد باشد ، چراغ های وال واشر جبران کننده نور از دست رفته است. هرچه نور در فضای اتاق روشن تر و یکنواخت تر پخش شود ، اتاق با کارایی بیشتری به 

چراغ های وال واشر برای راهروها

چراغ  وال واشر راه حل مناسبی برای ایجاد تأثیر فضایی روشن در کاربردهای باریک مانند راهروها است. چراغ های وال واشر یک روشنایی همگن ایجاد می کند که از سقف تا کف گسترش می یابد. چراغ های وال واشر یک روش روشنایی است که در بسیاری از فضاهای مختلف برای دستیابی به اهداف مختلف طراحی مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب اوقات چراغ های وال واشر در سطوح عمودی برای افزودن جذابیت بصری به یک فضا و گسترش فضای بصری بکار می روند. وال واشرها برای انتقال توزیع روشنایی / درخشندگی بر روی دیواری استفاده می شوند که اگرچه یکنواخت نیستند، اما معمولاً به تدریج از مقادیر بالا در بالای دیوار به مقادیر پایین تر از دیوار تغییر می کنند.

 چراغ وال واشرسیستم های روشنایی با نمای نازک هستند که پرتوهای روشنایی مورب را با نور جمع شده متقارن و نامتقارن با هدف روشن کردن یک شی نصب شده روی دیوار خاص طراحی می کنند، یا برای ایجاد نور در یک منطقه انتخاب شده از یک دیوار طراحی شده اند. چراغ های وال واشر می توانند در فرورفتگی ها و یا روی سطح نصب شوند.

چراغ های وال واشر ال ای دی

این روزها، وسایل روشنایی مبتنی بر LED به برخی از انواع وسایل روشنایی طرح ریزی اعمال شده است. دیودهای ساطع کننده نور (LED) ، جایگزین مناسبی برای لامپهای سنتی فلورسنت ، HID و رشته ای فراهم می کنند. از ویژگی های عملکردی و مزایای چراغ های وال واشرمی توان به تبدیل انرژی و بازده نوری بالا ،استحکام ،طول عمر بیشتر،هزینه های عملیاتی پایین و موارد دیگر اشاره کرد. LED ها به طور استثنایی برای برنامه هایی ساخته می شوند که نیاز به وسایل کم نور دارند. چراغ های وال واشر ال ای دی به طور ایده آل نورپردازی منظره  نور باغ، نور نما، تئاتر، پل، هتل ها، مراکز خرید، بارها و کلوپ های شبانه استفاده می شوند.

نورپردازی با وال واشرها

نور عمودی یکی از عناصر اساسی در طراحی نور است. چراغ های وال واشر توجه را به بخشی از اتاق جلب می کند و بر آن تأکید می کند. چراغ های وال واشر نه تنها به درک بهتر روشنایی کمک می کند بلکه راحتی دید را نیز فراهم می کند. شرایط مختلف نصب و نیازهای ویژه با توجه به انعطاف پذیری نور باعث شده است که طیف وسیعی از ابزارهای روشنایی اکنون برای روشنایی عمودی در دسترس باشد.

کاربرد چراغ های وال واشر

چراغ های وال واشر یک جز اصلی در طراحی روشنایی کیفی است زیرا دیوارهای با نور زیاد می توانند کارهای متفاوتی را انجام دهند. به عنوان مثال ارائه جهت گیری، ایجاد عرض و افزایش سطوح با استفاده از نور چراغ های وال واشر امکان پذیر است. اثر روشنایی روی دیوارها رامی توان هم در محیط داخلی و هم در فضای باز استفاده کرد. در محیط های داخلی نور چراغ های وال واشر بر مناطق مربوط به اتاق یا آثار هنری تأکید می کند و در خارج چراغ های وال واشر نور نمای ساختمان را به میادین می دهد در حالی که جزئیات نما را برجسته می کند.

وقتی وارد اتاقی می شویم ابتدا روشن ترین سطح را می بینیم. ما ناخودآگاه بالاترین اهمیت را به آن اختصاص می دهیم. چراغ های وال واشر به محورهای معماری اشاره می کند و به ما کمک می کند تا سطوح مختلف عملکردی و انتقال فضایی را درک کنیم. بنابراین روشنایی باعث ایجاد مناطق ورودی کاملاً قابل تشخیص می شود. اگر استفاده از چراغ های وال واشر از برنامه ریزی خوبی برخوردار باشند می تواند دیوارهای روشن در ساختمانهای بزرگ بازدید کنندگان را به اتاقهای مهم راهنمایی کنند.

افزایش راحتی بصری

در ادارات ، چراغ های وال واشر به راحتی بیشتر بینایی کمک می کند. نور روی دیوارها کمک زیادی به کاهش کنتراست بین صفحه های خود نور و محیط بصری می کند. زمینه روشن ، جلوه ای سبک ایجاد می کند که برای چشم ها خوشایند است و از خستگی جلوگیری می کند. چراغ های وال واشر یک فضای راحت تر برای بحث های سازنده در اتاق های کنفرانس ایجاد می کند.

ایجاد فاصله

نور احساس فاصله را ایجاد می کند. دیوارهای کاملاً یکنواخت ، بصری ابعاد اتاق را گسترش می دهند.از طرف دیگر مناطق بزرگ را می توان توسط دیوارهای روشن منطقه بندی و ساختار بندی کرد. اگر نور روز فقط از یک طرف وارد شود و فاصله تا دیوار مقابل برای نور روز خیلی زیاد باشد ، چراغ های وال واشر جبران کننده نور از دست رفته است. هرچه نور در فضای اتاق روشن تر و یکنواخت تر پخش شود ، اتاق با کارایی بیشتری به 

چراغ های وال واشر برای راهروها

چراغ های وال واشر راه حل مناسبی برای ایجاد تأثیر فضایی روشن در کاربردهای باریک مانند راهروها است. چراغ های وال واشر یک روشنایی همگن ایجاد می کند که از سقف تا کف گسترش می یابد.